Podążając za wskazaniem naszego Świętego Ojca Dominika, chcemy głosić Słowo Boże wszędzie, wszystkim i na wszystkie sposoby. Nie mniej, zależy nam również na tym, aby nasza parafia była miejscem, w którym każdy może spotkać bliskiego Boga, Pana Żywego, niezależnie od tego, czy dzisiaj jest mu do Niego daleko. Pragniemy, by nasza Wspólnota tętniła życiem i była pełna Waszej obecności.
Dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się z szeregiem inicjatyw duszpasterskich, które będą prowadzone w naszej parafii. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu przestrzeń do budowania własnej relacji z Bogiem.
DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE KAMIENICA
Działająca od wielu lat wspólnota zrzeszająca studentów w wieku do 26 lat, co roku tworzy różne możliwości formacji duszpasterskiej. Od wspólnej modlitwy, przez pracę z Pismem Świętym, śpiew w scholi, po spotkania integracyjne, wyjścia na miasto i wycieczki, pozwala odnaleźć się w świecie, nie tracąc kontaktu z Panem Bogiem. Głównym punktem, zrzeszającym wszystkich członków, jest niedzielna Msza Święta o godz. 19:00, podczas której przedstawiany jest plan na kolejny tydzień. Doskonałą okazją do zapoznania się z Kamienicą są luźne spotkania przy herbacie w sali duszpasterstwa (gdzie odbywają się wszystkie stacjonarne spotkania) na poddaszu budynku starej plebanii, od strony ul. Sienkiewicza.
DA Kamienica rozpocznie działalność po wakacyjnej przerwie, w niedzielę 8 października.
Duszpasterze: Marek Domeradzki OP, Marek Rojszyk OP
DUSZPASTERSTWO POSTAKADEMICKIE (postDA)
Jest to wspólnota dla absolwentów studiów, którzy właśnie wchodzą w kolejny etap dorosłego życia, niejednokrotnie znajdując się na tzw. etapie przejściowym. Przeznaczona jest dla osób w wieku 25-35 lat. Grupa spotyka się w czwartki o 19:00 na adoracji w kościele, po której odbywa się spotkanie formacyjne w sali duszpasterskiej na I piętrze klasztoru.
Duszpasterz: Marek Cul OP
KRĄG BIBLIJNY
Grupa spotykająca się ze Słowem Bożym w każdy wtorek o 19:00, w sali na I piętrze klasztoru. Jej trzonem jest wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego i dzielenie się własnymi refleksjami w grupach. W tym roku, głównym celem spotkań, będzie głębsze wniknięcie w tajemnicę Eucharystii, przez pryzmat tekstów biblijnych. Wszystko to dla bardziej świadomego, a przez to owocnego, uczestnictwa we mszy świętej.
Opiekun: Marek Cul OP
I PIĄTKI MIESIĄCA
Zapraszamy do wspólnej modlitwy, podczas której staramy przybliżać się do przyjęcia Bożego Miłosierdzia.
W każdy I piątek miesiąca o godz. 18:00 odprawiamy mszę wotywną o Bożym Miłosierdziu. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wypełniona modlitwą serca, śpiewem z towarzyszeniem scholi oraz ciszą. Na zakończenie śpiewamy Litanię o Miłosierdziu Bożym.
MSZE O DAR POTOMSTWA
W każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 18:00, chcielibyśmy stworzyć przestrzeń do wzajemnej modlitwy w intencji tych, którzy spodziewają się potomstwa lub starając się o nie, napotykają trudności. Obejmiemy modlitwą także tych, którzy nie mogą mieć dzieci oraz rodziców po stracie. Będziemy przyzywać wstawiennictwa Świętego Ojca Dominika, a na zakończenie, wszyscy chętni otrzymają indywidualne błogosławieństwo.
SCHODY, czyli psychologia w służbie duchowości
To comiesięczne spotkania, mające na celu poprawę własnego życia duchowego poprzez próbę lepszego poznania siebie. Więcej informacji w wydarzeniu.
SPOTKANIA PRZED CHRZTEM
W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00, zapraszamy do sali na parterze klasztoru, rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie mają zostać włączone do wspólnoty Kościoła przez Chrzest Święty. Spotkania są otwarte, i nadal jak najbardziej wartościowe, również dla tych, którzy mają chrzest już za sobą.
Konferencje o. Mirosława Pilśniaka OP mają na celu zapoznanie się ze znakami, symbolami i elementami liturgii chrzcielnej, a także poznanie tajemnicy i sensu tego sakramentu.
WIECZORY DLA ZAKOCHANYCH
To warsztatowa forma spotkania dwojga zakochanych w dialogu. Przeznaczone są zarówno dla narzeczonych – w ramach katechezy przedmałżeńskiej, jak i dla par „chodzących ze sobą”, które jeszcze nie podjęły decyzji o małżeństwie.
Najbliższy kurs potrwa od 19 października do 7 grudnia 2023r. Spotkania odbywać się będą w czwartki o 18:30 w naszym klasztorze.
Wszystkie informacje dostępne są w zakładce Sakramenty i posługi -> Kurs przedmałżeński. (kliknij)
APOSTOLAT MARYJNY
Apostolat Maryjny jest ruchem religijnym powstałym w 1980 roku z okazji 150 rocznicy objawień Matki Bożej św. Katarzynie Labouré w Paryżu. Nawiązuje on do działalności Stowarzyszenia Cudownego Medalika, które powstało z inicjatywy ks. Franciszka Domaradzkiego – misjonarza – w byłej Galicji.
Członkowie pogłębiają pobożność Maryjną przez studium mariologii, przez często powtarzane poświęcenie się Maryi i oddanie się do Jej dyspozycji. Cechą charakterystyczną apostołów maryjnych winna być braterska miłość wyrażająca się w pełnieniu zadań apostolskich, w służbie bliźnim będących w potrzebach duchowych i materialnych. Członków Apostolatu Maryjnego ożywia pokora będąca warunkiem Bożej łaski koniecznej dla uświęcenia własnego i braci.
Spotkania odbywają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godz. 16:00 w sali na I piętrze klasztoru.
ŻYWA RÓŻA
Ten międzynarodowy ruch religijny został założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest między innymi wspomaganie misji. Jest to wspólnota religijna osób świeckich, które rozważają tajemnice różańcowe. Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej Różą. Zadaniem każdej róży jest codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca w intencjach podanych na dany miesiąc.
Spotkania odbywają się w każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 16:00 w sali na I piętrze klasztoru.